#EvdeKal Satır aralarının izinden gidin.

Uzun zamandır zaman ayıramadığınız için bir köşede bekleyen o kitabı bitirmek veya yeni kitapların peşinden giderek bilinmezliklerle dolu hikayelere ortak olmak… Evde kendiniz için yaratacağınız huzur dolu bir köşeye yerleşerek satır aralarının izinden gitmenizi öneriyoruz. Fantastik kitaplara ilgiliyseniz, Madeline Miller’ın Kirke adlı ana karakteri üzerinden; Odysseus, Prometheus ve Zeus gibi mitolojik karakterlerin hikayelerini büyük bir akıcılıkla anlattığı ve Washington Post, Time, Amazon, Newsweek gibi pek çok mecra tarafından Yılın En İyi Kitabı olarak gösterilen Ben Kirke’yi okumaya başlayabilirsiniz.

Evde geçirdiğiniz zamanları, hayatınızı sadeleştirmeyi deneme yolunda etkili adımlar atarak değerlendirmek de bir seçenek olabilir. İlgilenirseniz Ege Soley’in Sakin adlı kitabını edinmenizi tavsiye ediyoruz. Okuyucusuna hızla koştuğu yollara, bu kez biraz soluklanarak ve yolda karşısına çıkan güzellikleri farkına vararak farklı bir gözle bakmanın değerini hatırlatan kitap aracılığıyla, yaşamın akışına güvenme konusunda kendinizi geliştirebilirsiniz.

İsterseniz yönünüzü doğaya çevirebilir; Alman ormancı ve yazar Peter Wohlleben’in, ağaçların nasıl hissedebildiği ve birbirleriyle nasıl iletişim kurdukları gibi fazlasıyla ilgi çekici ve merak edilen konulara odaklandığı, doğaya bakış açınızı değiştireceğini düşündüğümüz kitabı Ağaçların Gizli Yaşamı’nı keşfedebilirsiniz. Doğadan söz etmişken, evde geçirdiğiniz zamanı doğaya duyarlı alışkanlıklar edinerek geçirebileceğinizi de eklemek istiyoruz. Kathryn Kellogg’un 101 Ways To Go Zero Waste adlı kitabı eşliğinde, sıfır atık yaşam tarzına geçişi öğrenebilirsiniz. Kompost yapımı, geri dönüşüm, plastik tüketimi... Ekolojik ayak izinizi küçültmenin 101 yolunu bu kitapta bulacaksınız.

Biraz da sanatın yaratıcılık kokan dünyasında kaybolmaya ne dersiniz? Susie Hodge’un Sanatın Kısa Öyküsü adlı kitabının rehberliğinde; sanat tarihindeki önemli akımları, eserleri, temaları, teknikleri ve çok daha fazlasını öğrenebilirsiniz. Ruhuna iyi gelecek bir kitap önerisi arayışında olanlarsa bizce, Judith Malika

Liberman’ın Masal Terapi’sine bir şans vermeli. Kitabın içerisinde yer alan masallar, uzun süredir temasa geçmemiş olabileceğiniz iç sesinizle bağ kurmanız için size yol gösterebilecek nitelikte.

https://www.bmw.com.tr/tr/topics/fascination-bmw/bmw-joy-blog